Proč se vyplatí reagovat na pracovní nabídky personální agentury?

Odpovídejte na volná místa personální agentury, nastíníme Vám výhody a zodpovíme nejčastější dotazy.


Odpovídejte na volná místa personální agentury, nastíníme Vám výhody, zodpovíme nejčastější dotazy, vyvrátíme některá mylná tvrzení.

BUDU ZA JOB SERVIS PLATIT?

Samozřejmě NE. Ze zákona poskytují všechny personální agentury zprostředkování zaměstnání a služby s tím spojené uchazečům zcela zdarma. Výjimečně se najdou personální agentury, které vybírají poplatek za administrativu spojenou s Vaší evidencí, to ale svědčí o jejich neserióznosti.

BUDU MÍT NIŽŠÍ MZDU?

Váš plat bude stejný, jako by jste získali práci přímo u firmy. Společnosti, kterým personální agentury zprostředkovávají lidské zdroje, platí tyto služby nezávisle na Vaší mzdě.

CO BUDE S MÝM ŽIVOTOPISEM?

Pokud odpovíte, třeba jen na jednu pracovní nabídku personální agentury a odsouhlasíte použití svých osobních údajů, automaticky se Váš životopis zařadí do DB uchazečů o zaměstnání, kterou personální agentury využívají při vyhledávání vhodných kandidátů na volná místa svých klientů.

BUDU MUSET DO PERSONÁLNÍ AGENTURY PRAVIDELNĚ DOCHÁZET?

Jestliže máte opravdu zájem získat co nejdříve nové zaměstnání, měli byste se do personální agentury přijít ukázat a prezentovat své schopnosti a dovednosti. Pravidelně byste pak měli také sledovat nabídky práce přímo na webových stránkách personální agentury, kromě toho Vás budou konzultanti informovat, pokud přijde nabídka práce vhodná právě pro Vás.

Výhody pro Vás…

+ INZERCE PRÁCE JINDE NEUVEDENÁ: Mnoho firem se dnes obrací na profesionalitu konzultantů personální agentury. Jinak než přes inzerci agentury firma nabídky práce nezveřejňuje, proto máte jedinečnou možnost podívat se na volná místa nejrůznějších společností, o kterých se jinde nedozvíte.

+ NABÍDKA PRÁCE: Pokud odpovíte na inzerát personální agentury, dostane se Vám nejen odborné pomoci při zpracování životopisu, ale také si zajistíte pravidelné nabídky práce ve Vašem oboru, které Vám může personální agentura zprostředkovat. K tomu je však zapotřebí aktivního postoje k hledání práce. Specializované personalní agentury Vám budou moci představit více nabídek a konzultovat s Vámi nejnovější trendy v oboru.

+ MOŽNOST SROVNÁNÍ SCHOPNOSTÍ: Máte možnost srovnat své schopnosti s dalšími uchazeči o zaměstnání. Prostřednictvím konzultanta zjistíte jak jsou hodnoceny Vaše jazykové a ostatní znalosti, dozvíte se, co firmy obecně požadují, co nabízejí srovnatelní uchazeči a co byste si měli doplnit.

+ PRACOVNÍ POHOVOR: Jestliže jste odpověděli na inzerát personální agentury a splňujete požadavky, budete také pozváni k pracovnímu pohovoru. Zde můžete načerpat dostatek informací o tom, jakým způsobem se nejlépe prezentovat u nového zaměstnavatele. Pracovní pohovor je sice nanečisto, ale má plnou váhu jako při prezentaci u firmy.

+ PREZENTACE VE FIRMĚ: Na pracovní pohovor v nové firmě, jež si objednala zprostředkování zaměstnance u personální agentury, už budete připravení a uvolnění. Absolvovali jste přece už prvotní pracovní pohovor v agentuře, což Vám umožní vyvarovat se nejrůznějších chyb, než kdyby jste přišli na pracovní pohovor do firmy přímo.

+ PROFESNÍ ROZVOJ, KARIÉRA: Pokud budujete svoji kariéru, mohou Vám odborní konzultanti agentury velice dobře nastínit možnosti Vašeho rozvoje, jež Vám kariérní cestu usnadní. Navíc Vás agentura může otestovat a doporučit Vám nejvhodnější řešení Vašeho vzdělávání.

Jaký je rozdíl mezi prací získanou u personální agentury a jobem přímo od firmy?

Personální agentury nabízí větší komfort při hledání práce: jednáte s jedním konzultantem, který se o Vás stará, domluví Vám pracovní pohovor ve firmě. S přiděleným konzultantem můžete srovnávat nabídky práce a vybrat tu nejvhodnější. Dále Vám personální agentury zaručí větší diskrétnost - Váš životopis se dostane vždy do správných rukou. Samozřejmě mzda, při práci zprostředkované u personální agentury zůstává stejná, můžete získat výhody jako ostatní zaměstnanci a ve Vašem rozvoji či kariéře Vám také nikdo bránit nebude. V některých případech, pokud personální agentury své zaměstnance firmě pouze propůjčí, mění se Váš „nadřízený“. S veškerými prosbami, problémy ohledně Vaší práce se budete obracet na agenturu, jež Vás zaměstnala. Agentura pak také připravuje Vaši mzdu.

Doporučujeme personální agentury

Grafton Recruitment
www.grafton.cz
Práce pro regiony: Praha, Brno, Hradec Králové, Jihlava, Ostrava

Manpower s.r.o.
www.manpower.cz
Práce pro regiony: Praha, Brno, Hradec Králové, Pardubice, Chomutov, Kladno, Kolín, Liberec, Most, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Rakovník, Ústí nad Labem

Addecco s.r.o.
www.addecco.cz
Práce pro regiony: celá ČR

Git Consult
www.gitconsult.cz
Práce v oboru informačních technologií pro region: Praha, Brno, Slovensko

PROFI - MEN v.o.s.
www.profimen.cz
Práce pro regiony: Hradec Králové, Pardubice